LUSH Instytut

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Wszystkie zabiegi wykonujemy laserem

Vectus to laser diodowy amerykańskiej firmy Palomar, która stworzyła pierwszą na świecie technologię laserowego usuwania owłosienia, do dziś chronioną patentem. Vectus to twór wieloletnich badań nad skutecznym, bezpiecznym ale i komfortowym usuwaniem niechcianego owłosienia. A z racji tego, że laser diodowy ma powinowactwo do melaniny, która znajduje się we włosach i skórze, może również usuwać przebarwienia.

Pamiętaj, IPL to nie laser!

Praktyczne informacje

Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu dobiera indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Teraz pierwszy zabieg 50% taniej!

Kiedy zrezygnować z zabiegu?

 • Mechaniczne wyrywanie włosa (pęseta, depilator, wosk) (4-6 tygodni)
 • Obniżona odporność organizmu (WZW, AIDS, HIV)
 • Ciąża, planowana ciąża, okres karmienia
 • Skóra opalona (4-6 tygodni)
 • Stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących (4-6 tygodni)
 • Stosowanie leków rozrzedzających krew
 • Terapia tetracykliną, izotretinoiną (Izotek, Accoutane) (6 miesięcy)
 • Zioła, leki światłouczulające, terapie sterydami (dziurawiec, nagietek)
 • Fotodermatozy, fotouczulenie, fotowrażliwość
 • Stany zapalne skóry, zmiany wirusowe lub baktryjne
 • Nowotwory
 • Skłonność do bliznowców, przebarwień

Zalecenia

Fazy wzrostu

Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz: anagenu, katagenu, telogenu. Na światło lasera najwrażliwsze są włosy w fazie anagenu, czyli we fazie wzrostu. Wtedy występuje specyficzne połączenie między brodawką cebulki włosa a naczyniami krwionośnymi, które odżywiają włos i pobudzają do wzrostu. Włosy w anagenie stanowią mniej więcej 30% wszystkich włosów. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, należy wykonać ok. 6 zabiegów w odstępach właściwych dla danej okolicy.

Odstępy między zabiegami
Twarz i szyja: 4 do 6 tygodni
Bikini: 4 do 6 tygodni
Ręce: 4 do 6 tygodni
Pachy: 4 do 6 tygodni
Tułów: 8 do 10 tygodni
Nogi: 8 do 10 tygodni

Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem
 • 4-8 tygodni przed zabiegiem nie należy opalać skóry oraz stosować pęset, depilacji woskiem, depilatorów mechanicznych, samoopalaczy, kremów brązujących. Stosować tylko maszynki, bądź kremy depilujące.
 • 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kremy, maści z wit. A, retinoidami, kwasami owocowymi.
 • 1 tydzień przed zabiegiem należy odstawić peelingi, preparaty światłouczulące (nagietek, skrzyp, dziurawiec, herbata figura), antybiotyki.
 • W dniu zabiegu należy zgolić włosy w miejscu zabiegowym (zostawić tylko fragment, dla oceny włosa). Skóra powinna być czysta, niepodrażniona
Po zabiegu
 • Naturalnymi objawami są czasowe zaczerwienienie oraz obrzęk okołomieszkowy, które ustępują w ciągu 2 godzin do kilku dni. Należy wtedy unikać kosmetyków mogących podrażnić skórę, kąpieli w basenie, goracych kąpieli, peelingów, opalania się, intensywnego pocierania skóry
 • Można stosować kremy łagodzące, regenerujące, maści typu Alantan Plus, Bepanthen, Solcoseryl
 • Jeśli pojawią się drobne strupki, nie należy ich dotykać.
 • W ciągu 7-30 dni na skórze pojawią się włoski, nie jest to jednak wzrost nowych, lecz wypychanie przez skórę martwych, naświetlonych.
 • Starać się przestrzegać odstępów między zabiegami, aby uzyskac jak najlepsze rezultaty epilacji laserowej.

Po 5 zabiegach, każdy kolejny 50% taniej.

Technologia

Wszystkie zabiegi wykonujemy laserem

Długość fali lasera i szerokość pulsu

Długość wiązki lasera 810nm jest bardzo skuteczna w usuwaniu włosów, bezbolesna i bezpieczna. Laser Vectus™ pozbawiony jest ostrych szczytów charakteryzujących systemy laserowe wielu konkurencyjnych firm i ma znaczący wpływ na redukcję bólu w trakcie zabiegu.

Photon Recycling

To technologia stosująca system luster odzyskujących fotony. Ma ona ogromny wpływ na skuteczność lasera Vectus™. Udowodniono, że czynnik wzmocnienia uzyskiwanego w procesie recyclingu fotonu zależy od stężenia melaniny w naskórku i wynosi około 1 w przypadku najciemniejszych fototypów skóry, a w przypadku jaśniejszych wzmocnienie jest 1,5 – 2 krotne.

Przestrzenny profil wiązki

W Vectusie™ na całej powierzchni okienka zabiegowego zastosowano jednolitą wiązkę światła, która działa równomiernie na włos. Oznacza to większą skuteczność samego zabiegu i zmniejsza konieczność nakładania kolejnych okienek, co skutkuje krótszym czasem zabiegu.

Advanced Contact Cooling

Zaawansowany system chłodzenia wraz z końcówką głowicy wykonaną z bardzo solidnego kawałka szafirowego szkła. To rozwiązanie zapewnia komfort zabiegu przy zastosowaniu nawet bardzo wysokich parametrów. Chłodzi skórę przed, w trakcie i po wyrzucie światła.

Inteligentny czytnik Skintel™

Vecuts™, jako jedyny laser na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™ , który automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny